Haber

Antalya Büyükşehir aşure hizmetine devam ediyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi birlik, beraberlik ve paylaşma duygularının arttığı Muharrem’de merkez ve 19 ilçede aşure ikramına devam ediyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Muharrem ayı kapsamında aşure ikramlarına devam ediyor. Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne bağlı aşevlerinde hazırlanan aşureler, merkez ve 19 ilçede vatandaşların beğenisine sunuldu.

2500 KİŞİ YEMEK HİZMETİ

Aşureler şehir merkezinde Sarampol Kapalı Yol’da ikram edildi. Yerel esnaf ve vatandaşlara aşure ikram edildi. Daha sonra Kepez İlçesi Fevzi Çakmak Mahallesi’nde 2500 kişiye esnaf ve vatandaşlara yemek ikramı yapıldı. Mahallede bulunan kapalı pazar önüne park edilen aşevi otomobili vatandaşlara aşure ikram etti. Aşure alan vatandaşlar, birlik ve beraberlik duygusunu yaşatan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e teşekkür etti.

ALANYA MAĞAZA İŞÇİLİĞİ İÇİN ASHURE BAKIM

Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Aşevi’nde yapılan aşureler, Alanya Toptancı Hali esnaf ve vatandaşlara dağıtıldı. Devletin esnaf ve vatandaşlarına 1000 kişilik aşure ikramı yapıldı.

AŞURE BAKIMLARI DEVAM EDECEK

12 Ağustos Cumartesi günü Finike Kapalı Pazar’da, 14 Ağustos Pazartesi Elmalı Pazar’da, 15 Ağustos Salı günü Aksu ve Serik Pazarı’nda, 18 Ağustos Cuma günü ise Kumluca Pazarı’nda aşure ikramı yapılacak. Aşure son kez 19 Ağustos Cumartesi günü Kepez ANET arkasında servis edilecek. Büyükşehir Belediyesi, Muharrem ayı boyunca Antalya ve ilçelerinde 50 bin kişiye aşure ikram etmiş olacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu