Teknoloji

Apple Fotoğraf Yayını Hizmetimi Kapatıyor

ABD merkezli teknoloji devi Apple, şirketin artık unutulmanın eşiğine geldiğini söyledi. Fotoğraf yayınımadlı hizmetini resmi olarak kapatacağını duyurdu. Aktar ihtiyaç duyacaklar . Tabii Fotoğraf Yayınım’da hala fotoğraf ve görseller varsa…

Günümüzde neredeyse tüm Apple müşterilerinin kullandığı iCloud’un atası olarak kabul edebileceğimiz My Photo Stream, kullanıcıların fotoğraf ve videolarını paylaşmalarına olanak sağlıyor. bulut aracılığıyla depolamak için yardımcı oluyordu. Ayrıca tespit edilen tüm cihazlar aynı anda senkronize edilerek iPhone ile çekilen bir fotoğrafa veya videoya iPad üzerinden erişilebiliyordu. Ancak iCloud ile bu eski sistem artık gerek yok . Bu nedenle Apple, Fotoğraf Yayınım’ın fişini çekmeye karar verdi.

Fotoğraf Yayınım 26 Temmuz’da kapanacak

Apple’ın resmi internet sitesi My Photo Stream’den yapılan açıklamada 26 Temmuz itibariyle kapatılacağını duyurdu. Kullanıcılar bu tarihten itibaren 30 gün boyunca bulutta depoladıkları fotoğraf ve videoları iCloud’a aktarabilecek. Ama önümüzdeki günlerde böyle bir şey yapmak mümkün olmayacak. Diğer taraftan; iCloud 5 GB için ücretsizdir, 5 GB doluysa aktarın. olacağını unutmamak gerekir..

Şunu da belirtmekte fayda var; Diyelim ki iCloud’u etkinleştirmediniz. Böyle bir durumda, Fotoğraf Yayınım’daki fotoğrafları ve görüntüleri bilgisayar veya akıllı telefon gibi bir cihaza aktarabilirsiniz. indirmeniz gerekecek . Aksi takdirde içeriğinize ulaşamazsınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu