Haber

Bartın’da meslek lisesi öğrencileri deprem bölgesi için günde 15 bin ekmek üretiyor.

Amasra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin hevesli öğretmen ve öğrencileri, “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından bölgeye gönderilmek üzere günde 15 bin ekmek üretiyor.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 81 ilde 100 meslek lisesine “fırın atölyesi” açması için protokol kapsamında Yiyecek İçecek Hizmetleri Bölgesi öğrenci ve öğretmenleri, 6 Şubat’ta tesiste dürüm üretimine başladı. okul içinde.

Gönüllü öğretmen ve öğrencilerin günlük ürettiği 15 bin adet ekmek Bartın Valiliği koordinasyonunda sallama bölgesine gönderiliyor.

“Günlük ekmek sevkiyatımız devam ediyor”

İl Milli Eğitim Müdürü Oğuzhan Acar, gazetecilere yaptığı açıklamada, fırının il genelindeki pansiyonlarda kalan ve taşımalı eğitim alan öğrencilerin ekmek ihtiyacını karşılamak için Bakanlığın projesiyle 3 ay önce kurulduğunu söyledi.

Deprem haberinin alınmasının ardından öğretmen ve öğrencilerin organize bir şekilde depremzedeler için ekmek üretmeye başladıklarını ve 24 saat dürüm yapmaya başladıklarını belirten Acar, “Silahın ilk gününden bu yana günde 15 bin ekmek üretiyoruz. Valiliğimiz koordinasyonunda paketleyip deprem bölgesine yönlendiriyoruz.Bugüne kadar sorumlu olduğumuz Kahramanmaraş.Hatay ve Adıyaman illerine günlük ekmek ulaştırmaya devam ediyoruz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu