Ekonomi

Blackstone Mortgage ilk çeyrekte 0,62 dolar temettü açıkladı

NEW YORK – Bir gayrimenkul finansman şirketi olan Blackstone Mortgage Trust, Inc. (NYSE: BXMT), 2024 yılının ilk çeyreği için temettü ödemesi yapacağını duyurdu. Şirketin 28 Mart 2024 tarihine kadar kayıt yaptıran hissedarları, 15 Nisan 2024 tarihinde ödenmek üzere A sınıfı adi hisse senedi başına 0,62 dolar temettü alacak.

Şirket, Kuzey Amerika, Avrupa ve Avustralya’da ticari gayrimenkullerle teminatlandırılmış üst düzey krediler verme konusunda uzmanlaşmıştır. Blackstone Mortgage Trust’ın birincil yatırım hedefi, cazip riske göre ayarlanmış getirileri hedeflerken hissedar sermayesini korumaktır.

Bu getirilerin esas olarak, büyük ölçüde önemli pazarlardaki yüksek kaliteli, kurumsal dereceli varlıklarla teminat altına alınan kredilerden oluşan şirketin kredi portföyü tarafından üretilen cari gelirden gelmesi beklenmektedir.

Bu üst düzey krediler, şirketin her yatırım için en ihtiyatlı olduğuna inandığı çeşitli seçeneklerle finanse edilmektedir. Blackstone Mortgage Trust, 1 trilyon doları aşan yönetim altındaki varlıklarıyla dünyanın en büyük alternatif varlık yöneticisi olan Blackstone’un bir iştiraki olan BXMT Advisors L.L.C. tarafından yönetilmektedir.

Basın bülteni ayrıca şirketin faaliyetleri, finansal performansı ve iş planlarına ilişkin ileriye dönük ifadeler de içermektedir. Bu ifadeler, faiz oranlarındaki değişiklikler gibi mevcut makroekonomik ortamın etkisine ilişkin tahminleri de içeriyor.

Yine de Blackstone Mortgage Trust, bu ileriye dönük beyanların risklere ve belirsizliklere tabi olduğu ve gerçek sonuçların çeşitli faktörler nedeniyle öngörülenden önemli ölçüde farklı olabileceği konusunda uyarır.

Bu temettü beyanı Blackstone Mortgage Trust, Inc. tarafından yapılan bir basın açıklamasına dayanmaktadır ve şirketin kredi portföyünden elde edilen cari gelirin dağıtılması yoluyla hissedarlara yatırım getirisi sağlamayı amaçlamaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

ulas-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu