Haber

Esenyurt Belediye Başkanı Dünya Çevre Günü’nde sokakları süpürdü

Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, Dünya Çevre Günü’nde farkındalık yaratmak için belediye çalışanları ile birlikte sokakları süpürdü.

Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, Dünya Çevre Günü’nde farkındalık yaratmak için elinde süpürge ve kürekle sokakları süpürdü. Esenyurt Belediyesi Seyhan Kahraman Kültür Merkezi önünde başlayan çalışmada, belediye başkan yardımcıları ve personel eşliğinde Bozkurt’ta daha temiz bir ilçe oluşturmak ve vatandaşları temizlik konusunda bilinçlendirmek için sokaklar süpürüldü.

Çevre dostu kantinler vatandaşların hizmetine sunuldu.

Lider Bozkurt, çevreye zarar vermemek ve pet şişe kullanımının azaltılmasına dikkat çekmek amacıyla belediye kütüphanelerine ders çalışmak için gelen gençlere ve vatandaşlara cam matara hediye etti. Çevreye karşı daha duyarlı olmalarını istedi ve ilçe ile ilgili sorunları da dinleyerek çözüm yollarını aradı.

“Sokaklarımızı Koruyalım”

Temiz bir çevre için kentte yaşayan herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerektiğini söyleyen Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, “Çevreyle ne kadar uyumlu yaşarsak o kadar keyifli ve huzurlu oluruz. Esenyurt maalesef, alt ve üst yapısında birçok sorunu olan bir şehirdir.Nüfus yoğunluğu çok fazladır.Yeşil alanlarımız ve yol alanlarımız yetersizdir.Metrekareye düşen insan sayısı çok olduğu için atık çok olur ve ulaşımı zordur. Bu atıkları toplayın. Bu soruna rağmen günde 1000 ton evsel atığı topluyoruz. Bu zorluklarla mücadele etmek zorundayız. Kentte “Yaşayan herkes üzerine düşen sorumluluğu yerine getirirse ve belediye atıkları toplayıp değerlendirirse biz mutlu ve huzurlu yaşarız.” . Esenyurt halkından sokaklarına sahip çıkmasını rica ediyorum. Sokaklarınıza sahip çıkarsanız çocuklarınıza güzel bir gelecek bırakabilirsiniz” dedi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu