Ekonomi

FDA Nurix kanser ilacı denemesi üzerindeki kısıtlamayı kaldırdı

SAN FRANCISCO – Kanser ve enflamatuar hastalıklar için ilaç geliştirmeye odaklanmış bir biyofarmasötik şirketi olan Nurix Therapeutics, Inc. (NASDAQ:NRIX) bugün FDA’nın NX-2127 Faz 1a/1b çalışması üzerindeki kısmi klinik bekletmeyi kaldırdığını duyurdu. Çalışma, nükseden veya refrakter B-hücreli maligniteleri olan yetişkinlerde ilacı değerlendirmek üzere tasarlanmıştır.

Nurix ilaç için yeni bir üretim sürecine geçerken, 1 Kasım 2023’te başlatılan klinik bekletme uygulamaya konuldu. Dr. Paula G. O’Connor, “Yeni üretim sürecimizden elde edilen ilaç ürününü kullanarak NX-2127 Faz 1 çalışmasına kayıtları yeniden başlatmamıza olanak tanıyan kısmi klinik bekletmenin zamanında çözülmesinden memnuniyet duyuyoruz” dedi. O’Connor, Nurix’in başkan yardımcısı ve klinik geliştirme başkanı.

Şirket, devam eden doz yükseltme çalışmasında kiral kontrollü ilaç maddesi ile kayıtlara devam etmeyi planlıyor. Öncelik, kalıcı tam yanıtların gözlendiği diffüz büyük B hücreli lenfoma ve mantle hücreli lenfoma dahil olmak üzere agresif Hodgkin dışı lenfoma formları olan hastalara verilecektir. Halihazırda önceki üretim süreciyle üretilen NX-2127’den yararlanan hastalar, çalışma protokolüne göre tedavilerine devam edeceklerdir.

NX-2127, Bruton tirozin kinaz (BTK) ve sereblon neosubstratları Ikaros ve Aiolos’u hedef alan bir araştırma ilacıdır. Ağızdan biyolojik olarak alınabilir ve nükseden veya refrakter B hücreli malignitelerin tedavisinde potansiyel göstermiştir. Klinik araştırmayla ilgili daha fazla ayrıntı NCT04830137 tanımlayıcısı kullanılarak clinicaltrials.gov web sitesinde bulunabilir.

Merkezi San Francisco’da bulunan Nurix Therapeutics, küçük molekül ve antikor tedavilerinin keşfi ve geliştirilmesi konusunda uzmanlaşmıştır. Yaklaşımları, çeşitli hastalıkları tedavi etmek için hücresel protein seviyelerini modüle etmeyi içerir.

Bu duyuru Nurix Therapeutics, Inc. tarafından yapılan bir basın açıklamasına dayanmaktadır ve ileriye dönük herhangi bir beyan veya tanıtım içeriği içermemektedir. FDA engelinin kaldırılması, belirli B-hücreli malignitelerin tedavisi için önemli etkileri olabilecek araştırmaların devam etmesine olanak sağlamaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu