Haber

Gece vardiyasında çalışan kendisi ve kardeşinin ailesini boğulmaktan kurtardı

Kahramanmaraş’taki depremde yakınlarını kaybeden Mehmet Kaya, ağabeyinin gece nöbeti tutması ve telefonla arayıp uyandırması sayesinde kurtulduklarını ve hayatta kaldıklarını söyledi.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki büyük deprem Hatay’da büyük yıkıma neden oldu. Hatay şehir merkezinde yüzlerce ev yıkılırken, binlerce ev de hasar gördü. Deprem günü merkez Antakya ilçesi Kurtuluş Caddesi’nde oturan Hatay Devlet Hastanesi’nde güvenlik görevlisi olarak görev yapan Mehmet Kaya’nın ağabeyi, gece olduğu gibi kendisini ve ağabeyinin ailesini arayarak telefon etti. vardiya. Mehmet Kaya, “Ağabeyimin aramasıyla uyandım” diyerek şunları söyledi:

“Deprem olduğu sırada uyuyordum. Abim arayınca kendime geldim. Abimin ailesi ve kendi ailem hemen dışarı çıktılar. Dışarı çıktığımızda zaten her yer dümdüzdü ve dümdüzdü. beş parmak yağmur yağıyordu her yer yanıyordu enkaz altından imdat sesleri geliyordu ama biz bir şey yapamadık asker polis belediye çalışanları hepsi öldü bina tamamen çöktü amcam enkaz altında kaldı , ama kurtarıldılar. Her gün deprem oluyor, sallanıyoruz.” – HATAY

guzelbahce-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu