Haber

İDOB’nin sahnelediği “La Boheme” operası yeniden sanatseverlerle buluşacak

İstanbul Devlet Opera ve Balesi (İDOB) tarafından sahnelenen “La Boheme” operası, 4, 11 ve 16 Mart tarihlerinde Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Türk Telekom Opera Salonu’nda sahnelenecek.

İDOB’den yapılan açıklamaya göre prömiyerini geçen ay yapan ve besteci Giacomo Puccini’nin başyapıtlarından biri olarak kabul edilen dramatik ve romantik eser, dünyanın en çok sahnelenen operaları arasında yer alıyor.

Librettosunu Luigi Illica ve Giuseppe Giacosa’nın kaleme aldığı opera, Fransa’da 1830-1848 ihtilalleri arasındaki dönemde başta bohem hayat olmak üzere siyasi ve sosyal hayattan izler taşıyan bir yönetmenlik anlayışıyla sahneleniyor.

İtalyanca seslendirilen eseri Evin Atik seslendirecek, orkestrayı ise İbrahim Yazıcı yönetecek.

Dekor tasarımı Çağda Çitkaya, kostüm tasarımı Sevtaç Demirer, ışık tasarımı ise Serkan Şentürk’e ait. İDOB Korosu’nun yönetmenliğini Paolo Villa, çocuk korosunun yönetmenliğini ise Sercan Gazeroğlu üstleniyor.

Koreografide “Mimi” rolünde Şebnem Şenel, Ceren Aydın, Gülbin Günay, Ayten Telek, Hande S. Ürben, “Marcello” rolünde Caner Akın, Berk Dalkılıç, Fazilet Erdoğan, Bülent Külekçi, “Marcello” rolünde Caner Akgün, Alper Göçeri yer alıyor. , Murat Güney, Dilruba Bilgi “Musetta”, Özgecan Gençer, Anna Sirel Etyemez, Cihan Işık Yasemin, Göktuğ Alpasar “Colline”, Kenan Dağaşan, Zafer Erdaş, Mithat Karakelle, Şahin Dedeman ve Alp Köksal “Schaunard” ve Burak Kul sırayla rol almak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu