Haber

Isu, Toramanlar Göleti’ne yeni sulama hattı yapıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, şehir merkezlerindeki altyapı çalışmalarının yanı sıra kırsal mahallelere de hizmet vermeye devam ediyor. Bu kapsamda İSU Genel Müdürlüğü, Kandıra ve İzmit ilçelerinin ortasında bulunan Toramanlar Göleti’ne tarımsal sulama kanalı yapılması için çalışma yapıyor.

ÖMERLİ VE SELİMKÖY’ÜN ORTASINDA YAPILIDIR.

İSU Genel Müdürlüğü, 2023 yatırım programı kapsamında Kocaeli genelinde altyapı ve üstyapı çalışmalarına kesintisiz devam ediyor. İSU, İzmit ve Kandıra’da tarımın yoğun olarak yapıldığı bölgelerin sulama ihtiyacını karşılayan Toramanlar Göleti’nde yeni sulama kanalı çalışmalarını yürütüyor. Çalışmalar kapsamında Ömerli ve Selimköy ortasındaki tarım alanları su ile buluşturulacak.

26 BİN 640 METRE YENİ SULAMA HATTI

İSU kapsamında Toramanlar Göleti sulama kanalı işleri; Köylerde yaşayan vatandaşların hayvancılık ve tarımsal faaliyetlerde bulunabilmeleri, ek istihdam yaratabilmeleri, kırsal kesimde gelir dağılımını iyileştirebilmeleri, birden fazla çalışabilmeleri için Toramanlar Göleti sulama kanalı çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. birim alandan satın alınması ve üretimi çeşitlendirme amaçlıdır. Proje kapsamında İSU Genel Müdürlüğü tarafından Ömerli bölgesinde toplam uzunluğu 26 bin 640 metre olan yeni bir sulama suyu hattı üretilecek. Ayrıca çalışmalar kapsamında 300 m³ sulama suyu deposu ve sulama suyu terfi merkezi yapılacaktır.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu