Haber

İz toplamak için raylara indi, ölümden döndü

– İzmarit toplamak için raylara indi, ölümden döndü

BRNO – Çek Cumhuriyeti’nin Brno kentindeki bir istasyonda, izmarit toplamak için raylarda seyreden bir adama tren çarptı. Çarpmanın etkisiyle raylardan platforma savrulan adam ölümle burun buruna geldi.

Çek Cumhuriyeti’nin Brno kentindeki Kurimi tren istasyonunda, izmarit toplamak için raylara inen 32 yaşındaki bir adama bir tren çarptı. Trenin geldiğini anlayamayan adam, çarpmanın etkisiyle raylardan perona savruldu. O anlar istasyonun güvenlik kamerasına yansıdı. Olay yerine sağlık ekibi çağrıldı. Hastaneye kaldırılan adam ilk müdahalenin ardından kurtuldu. Yapılan incelemelerde şahsın alkol veya uyuşturucu madde etkisinde olmadığı belirlendi.

Güney Moravya Bölgesi Polis Sözcüsü David Chaloupka yaptığı açıklamada, “Treni muhtemelen fark etmeyen adam dipçikleri toplamaya devam etti. Çarpmanın etkisiyle peronun üzerine savruldu. Kaza sonrası sağlık personeli tarafından çağrıldı. Duran tren görevlileri, adamın ilk muayenesini yaptı. Neyse ki, şanslı ve yaşıyor.”

Çek polisi, emsal teşkil eden raylara girme girişimlerine karşı halkı uyarırken, geçen yıl sadece Güney Moravya’da 8 kişinin dikkatsizlikleri nedeniyle trenlere çarptığını duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu