Haber

İZSU, Seyrek ve Villakent mahallelerindeki içme suyu hatlarını yeniliyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, Seyrek ve Villakent mahallelerini daha kesintisiz su ve uzun ömürlü içme suyu limitlerine kavuşturmak için çalışma başlattı. 75 kilometre uzunluğundaki yeni hattın 2024 yılının ilk çeyreğinde hizmete girmesi planlanıyor.

İZSU Genel Müdürlüğü, Menemen Seyrek ve Villakent mahallelerindeki içme suyu hatlarını tamamen yeniliyor. Ekonomik ömrünü tamamlamış içme suyu borularından kaynaklanan kayıp ve kaçaklardan kaynaklanan su kesintilerinin önüne geçilmesi ve bölgede yaşayan vatandaşların içme suyuna kesintisiz erişiminin sağlanması için eski sınırın tamamının yenilenmesine karar verildi. Proje kapsamında yaklaşık 75 km’lik asansör, iletim ve şebeke hatları imal edilmektedir.

100 DEV PROJEDEN BİRİ

Menemen Seyrek ve Villakent ilçelerinin içme suyu sorununu çözecek değerli yatırım, İZSU Genel Müdürlüğü’nün Cumhuriyet’in 2. yüzyıla kazandırdığı 100 dev proje arasında yer alıyor. 2024 yılının ilk çeyreğinde tamamlanması planlanan ve bölge sakinlerinin yaşam standardını yükseltecek olan çalışma yaklaşık 80 milyon liraya mal oluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu