Ekonomi

Katar ve Türkiye’nin ortasında başlıyor! Tarih netleşti

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, en büyük hedeflerinin Katar’dan, Doha’dan, Ortadoğu’dan ya da dünyanın başka yerlerinden Trabzon’a gelen her misafiri memnun bir şekilde uğurlamak olduğunu belirtti.

TÜRKİYE’NİN ORTADAN KATAR İLE BAŞLIYOR

Zorluoğlu, Qatar Airways Güney Avrupa Bölge Müdürü Mate Hoffman, Türkiye Müdürü Evren Ökmen ve Karadeniz Bölge Satış Müdürü Okan Cedetaş’ın yanı sıra İl Kültür ve Turizm Müdürü Tamer Erdoğan’ı makamında ağırladı. Karşılıklı başlayacak seferler hakkında görüş alışverişinde bulundular.

Zorluoğlu yaptığı konuşmada ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. “Qatar Airways gibi dünyanın önde gelen havayolu şirketlerinden birinin Trabzon’a haftada 3 gün direkt sefer düzenlemesini çok pahalı bir adım olarak görüyoruz. Son yıllarda artan turizm potansiyelimize rağmen direkt uçuşların artması sevindirici. .”söz konusu.

Trabzon’u daha yaşanır hale getirmek için büyük çaba sarf ettiklerini vurgulayan Zorluoğlu, şöyle konuştu: Katar’dan, Doha’dan, Orta Doğu’dan ya da dünyanın başka yerlerinden Trabzon’a gelen her misafirimizi güzel bir şekilde uğurlamak en büyük hedefimiz.”ifadesini kullandı.

Zorluoğlu, Trabzon’un en önemli turizm destinasyonları arasında yer alan Uzungöl ve Sümela Manastırı ile ilgili de önemli çalışmalar yürüttüklerine işaret ederek, kentte turizme yönelik diğer faaliyetler hakkında bilgi verdi.

“TALEP ARTIRILDIKÇA KURS SAYISINI YENİDEN DEĞERLENDİRECEĞİZ”

Ökmen, Trabzon gibi çok önemli bir turizm destinasyonuna direkt sefer başlatmaktan memnuniyet duyduklarını da ifade etti.

Başlatılacak seferlerin önemine değinen Ökmen, şöyle konuştu: “Doğası, kültürü ve sosyal yapısı itibariyle Arap dünyası ve Körfez ülkeleri arasında ayrı bir yere sahip olan Trabzon’a direkt seferler başlatarak değerli bir ihtiyacı karşılamış olacağız. Halen devam eden rezervasyon talepleri ne kadar gerçek bir adım attığımızı ortaya koyuyor. almış.”dedi.

Salı, Cumartesi ve Pazar günleri karşılıklı sefer planladıklarını söyleyen Ökmen, talep arttıkça sefer sayısını yeniden değerlendireceklerini söyledi.

kovancilar-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu