Haber

Kılıçdaroğlu’na tek kuralı bırakın! İmamoğlu bunu beklemiyordu

CHP’li Belediye Başkanları Toplantısı’ndan yeni detaylar perde arkasına düşmeye devam ediyor. Gazeteci Barış Yarkadaş, Kılıçdaroğlu’nun görüşmesi “Sonuna kadar CHP koltuğuna oturacağım diye bir şey yok. Geçmişte hiçbir kusuru ve para ilişkisi olmayan biri varsa bu işi de bırakırım” dedi.konuştuğunu söyledi.

İMAMOĞLU: SEN VARSAN BEN VAR OLMAZIM
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Zoom üzerinden bazı CHP’li isimlerle yaptığı gizli görüşmenin basına sızdırılmasının ardından CHP Belediye Başkanları Toplantısı’nda gözler iki isme çevrildi. Görüşme başlamadan önce İmamoğlu ile CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun tokalaştığı görüntüler basına sunulurken, görüşmede gerginlik yaşandığı bildirildi. İddiaya göre İmamoğlu, yaptığı konuşmada şunları söyledi. “Başkan olmaya devam ederseniz yerel seçimlerde olmayacağım” söz konusu. Ancak CHP cephesi, İmamoğlu’nun bu ifadeleri kullanmadığını bildirdi.

GENEL BAŞKANIN TAHLİYE ŞARTI
Kulise düşen bilgiler bununla da sınırlı kalmadı. Gazeteci Barış Yarkadaş, TV100 kanalında katıldığı canlı yayında Kılıçdaroğlu’nun konuşmasının ayrıntılarını paylaştı. Buna göre görevinden ayrılma kuralı koyan Kılıçdaroğlu, geçmişinde damgası, lekesi olmayan biri çıkarsa başkanlıktan istifa edeceğini söyledi.

“‘BİZ GEREKLİ DEĞİLİZ’ DİYENLERDEN BİRİYİM”
Kılıçdaroğlu’nun Yarkadaş’ın aktardığı sözleri şöyle: “Başkanımız Ekrem ‘Kimse vazgeçilmez değildir’ ifadesini kullanmıştı. O söz Norveçli bir düşünüre ait. Sonra ‘Herkes değerlidir, kimse vazgeçilmez değildir. Mezarlıklar kendini vazgeçilmez sanan insanlarla dolu’ dedi. Ben vazgeçilmez değiliz diyenlerdenim.

“TARİHTE LEKE OLMAYAN BİRİSİ GELİRSE GÖREVİ İPTAL EDERİM”
CHP koltuğuna sonuna kadar oturacağım diye bir şey yok. Geçmişinde lekesi, lekesi olmayan biri varsa bu işi bırakırım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu