Haber

Kremlin’den Putin ile Erdoğan’ın olası görüşmesine ilişkin açıklama

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir telefon görüşmesinin yer almadığını söyledi. Peskov, gerekirse saatler içinde böyle bir toplantının ayarlanabileceğini ifade etti.

Konuyla ilgili gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kremlin Sözcüsü Peskov, “Böyle bir toplantı henüz Cumhurbaşkanı’nın programında yer almadı. Ancak Türk tarafıyla en üst düzey görüşmeler birkaç saat içinde sonuçlanıyor, dolayısıyla burada herhangi bir sorun yaşanmayacak” dedi. ” Bu tür toplantıların gündeminin her zaman geniş olduğuna dikkat çeken Peskov, bunun nedeninin ise Rus-Türk bağlantılarının çok geniş bir yelpazeye sahip olması olduğunu ifade etti.

Cumhurbaşkanlığı’ndan bir kaynak, Sputnik’e yaptığı açıklamada, Erdoğan’ın Gazze’deki durumu analiz etmek için yoğun ‘telefon diplomasisi’ni bugünden itibaren sürdüreceğini vurguladı ve Rusya Devlet Başkanı Putin ile görüşmenin mümkün olduğunu söyledi.

‘GAZZE’DEN TAHLİYELERİN DEVAM EDECEĞİNİ UMUYORUZ’

70 kişilik ilk grup Rus vatandaşının tahliyesi kapsamındaki süreci değerlendiren Kremlin Sözcüsü, Gazze Şeridi’ndeki Rusların tahliyesinin devam etmesini umduklarını söyledi. Rus diplomatların bölgedeki vatandaşları tahliye etmek için yoğun bir şekilde çalıştığını belirten Peskov, Gazze’den ayrılmak isteyenlerin tamamının tahliyesinin sağlanması için daha fazla çalışma yapılması gerektiğinin altını çizdi. o çizdi. (DIŞ HABER)

catakhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu