Ekonomi

Popüler Bitcoin analisti, kripto para birimi hakkında beklenmedik bir bakış açısı sundu

Investing.com – bitcoinanalistleriyle tanınan deneyimli yatırımcı Peter Brandt, bu sefer en büyük kripto para birimi farklı bir yaklaşım benimsedi.

Peter Brandt, bir süredir Bitcoin için bir dönüm noktası olarak görülen spot ETF durumunun ve halving öncesi fiyat hareketinin kripto piyasası üzerinde önemli bir etkisinin olmayacağını savundu.

Analist, son paylaşımlarında Bitcoin için 3 önemli gelişmeye dikkat çekerek yorumlarını paylaştı. Öncelikle Brandt, genel kanının aksine ABD’de spot Bitcoin ETF onayının yoğun bir talep görmeyeceğini savunuyor ve halving etkisinin de zayıf kalacağını düşünüyor. yarıya indirmek Bitcoin arzını azaltan bir faaliyet olarak kripto para birimlerinde fiyat artışını tetikleyen bir faktör olarak görülüyor. Ayrıca geçmiş bilgiler de bu tezi desteklemektedir. Ancak Brandt, piyasaların bu tür olaylara birinci kademede göz yumacağını düşünüyor.

Bitcoin ETF’si Onay durumunun Bitcoin’e olan talebi önemli ölçüde artıracağı görüşünü reddeden Brandt, pazarı kontrol eden büyük şirketlerin önlemi çoktan aldıklarını düşünüyor. 48 yıllık alım satım geçmişinde piyasaların olayları gerçekleşmeden önce fiyatladığını birçok kez gördüğünü söyleyen deneyimli analist, “bekleneni al, gerçekleşeni sat” tezini hatırlattı. Peter Brandt bu yaklaşımıyla olası bir ETF onayı ile gerçekleşecek spekülatif eylemi de reddetmiştir.

Peter Brandt, Bitcoin hakkındaki son görüşünde, en büyük kripto para biriminin diğer pazarlarla ilişkisinin değersiz olduğunu savundu. Bitcoin’in besin zincirinin en tepesinde yer aldığını söyleyen Brandt, bunun tek değerli faktör olduğunu savundu.

Bitcoin, geçen ay BlackRock ETF uygulamasını açıkladığında 30.000$ bandına gerçekten hızlı bir yükseliş kaydetti. Ardından, 31.000 dolara yönelik gerçek saldırılar zayıf kalırken, Bitcoin bu hafta aşağı yönlü yatay pozisyonunu bozacak daha fazla fiyat hareketi yaşadı.

Peter Brandt, genel kanının aksine oluşabilecek fiyat hareketlerine karşı farklı bir bakış açısı sunarken, kripto para yatırımcılarını yüksek beklentiler konusunda uyarıyor.

susuzhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu