Teknoloji

Şifre paylaşımı yasaklandı, Netflix aboneleri akış devine isyan bayrağı çekti

Aylarca süren tartışmalardan sonra Netflix, 23 Mayıs’ta Amerika Birleşik Devletleri’nde şifre paylaşımını yasakladı. Artık evlerinin dışında birinin hesaplarına erişmesini isteyen ABD’li üyelerin ayda fazladan 7,99 ABD doları ödemesi gerekecek.

Muhtemelen bu değişikliğin ABD’deki Netflix kullanıcıları arasında pek iyi karşılanmadığını varsayıyorsunuz. Yasağın başlamasından kısa bir süre sonra sosyal medya şikayet yağmuruna tutuldu. Son zamanlarda yüzlerce Twitter kullanıcısı #CancelNetflixHashtag’i kullandı ve hesap iptal onaylarının ekran görüntülerini paylaştı.

https://twitter.com/bennykins78/status/1662971423621783554

https://twitter.com/eonecho821/status/1663220789791924226

Diğer kullanıcılar, Netflix’in son içeriğinin kalitesini eleştirme, tüm yeni dizi iptallerine kızma ve başkalarını aboneliklerini iptal etmeye teşvik etme fırsatı buldu. Amazon’un Prime Video’su bile kendi gönderisiyle mücadeleye katıldı.

https://twitter.com/primevideouk/status/1661760395659321346

Akış hizmeti, bu yeni politika nedeniyle sorun çıkacağını biliyordu, ancak bu, üst yönetimi endişelendirmek için yeterli değildi. Binlerce abone abonelikten çıksa bile, diğerleri dişlerini gıcırdatmaya ve en sevdikleri programları izlemeye devam etmeleri için fazladan üyeler için ödeme yapmaya devam edecek.

Netflix, bu yılın başlarında yaptığı gelir duyurusunda “ Latin Amerika’daki deneyimimize dayanarak, kısa vadeli üye büyümesini etkileyen ücretli paylaşımı başlattığımızda her pazarda bir miktar iptal yanıtı bekliyoruz.” ve ekledi: “ Ancak, hesap paylaşan haneler kendi bağımsız hesaplarını etkinleştirmeye başladıkça ve ek üye hesapları eklendikçe, tüm plan ve fiyatlandırma değişiklikleriyle hedefimiz olan genel gelirde iyileşme görmeyi bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu