Haber

Türk Sağlık-Sen: Cumhurbaşkanı’nı dinlemiyorlar!

KOCAELİ (İGFA)- Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görev yükselme ve unvan değişikliği yazılı sınavının 24 Eylül 2022’de yapıldığını, sözlü mülakat sınavının ise 30 Kasım 2022’de yapılmasına rağmen uzun sürdü, yaklaşık 5 ay, görüşme gerçekleşti. sonuçların açıklanmamasına tepki gösterdi.

Şube Başkanı Çeker, sarsıntı faciasının bu sürecin daha da uzamasına neden olduğuna işaret ederek, “14 Mayıs’ta yapılacak seçim mülakat sınav sonuçlarının açıklanması süreci daha da uzatacağından mülakat sınavlarına giren ASHB çalışanları endişeli.”

SÜRECİ UZATACAK

Çeker, “Çalışanlar, yazılı sınavı kazanıp mülakat sınavına giren ASHB personelinin sözlü sınavının üzerinden uzun zaman geçmesine rağmen Bakanlığın sınav sonuçlarını açıklamamasını önemli bulduklarını ifade ettiler.” “Bu hem süreyi uzatacak hem de ülke genelinde görüşülen 4 bin 475 personelin mağduriyeti katlanarak artacak. Bakanlık yetkilileri Cumhurbaşkanımızı dinlemiyor bile. Ancak çalışanın aldığı puana göre atama yapılması gerekiyor” sınav sonucunda alındı. Böylece adalet yerini bulacak” dedi.

Çeker, sözlü sınav sonuçlarının bir an önce açıklandığını ve sözlü sınavda başarılı olan adayların bakanlık çalışanları adına randevu almalarının istendiğini söyledi. Personelin sınavdan aldığı puana göre atama yapılmalıdır. Adalet böylece yerini bulur. Olay, çalışanların tek sığınağının Türk Sıhhat Sen olduğunu bir kez daha göstermiştir. İlk gün. ” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu