Haber

Uğur Mumcu Karabağlar’da özlemle anıldı

Önder Selvitopu, adaletsizliğe, hukuksuzluğa ve yolsuzluğa karşı çıkmaya devam edeceklerini vurguladı.

Uğur Mumcu Karabağlar’da özlemle anıldı

Karabağlar Belediyesi, 31 yıl önce bombalı suikast sonucu katledilen Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu’yu özlem ve saygıyla andı.

100. Yıl Uğur Mumcu Parkı’ndaki anıt önünde düzenlenen törene, Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Mücahit Bektaş, meclis üyeleri, muhtarlar, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, belediye başkan yardımcıları ve belediye başkan yardımcıları katıldı. bürokratlar ve çok sayıda insan. vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan Önder Selvitopu, halkının çıkarlarını savunmak için gerçekleri yazmaktan asla vazgeçmeyen Mumcu’yu özlem, şükran ve saygıyla andıklarını söyledi. Yolsuzluğa, hukuksuzluğa ve adaletsizliğe karşı çıkan, kalemiyle emperyalizme karşı direnen Mumcu’nun birilerini rahatsız ettiğini vurgulayan Başkan Selvitopu, “Bu çevreler bu nedenle Mumcu’yu ve birçok aydınımızı profesyonelce katlettiler. Savundukları değerleri geleceğe hep birlikte taşıyacağız. Uğur Mumcu’nun neden öldürüldüğünü gelecek kuşaklara anlatmak bizim görevimiz olacak. Biz hiç unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız!” söz konusu.

Mumcu’nun 84 milyon insanın kalbinde yaşamaya devam ettiğine işaret eden Önder Selvitopu, “Bu ülkeyi kurtarmanın tek yolu, birlik ve beraberlik içinde haksızlığa, hukuksuzluğa, yolsuzluğa, usulsüzlük ve soyguna karşı durmaktır. Hangi pozisyonda olursak olalım, onların karşısında durmaya devam edeceğiz. “Bu sürdüğü sürece Uğur Mumcu mezarında rahat uyuyacaktır” dedi.

İzmir Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Mücahit Bektaş, konuşmasına karanlığa karşı cesurca mücadele eden Mumcu’yu anarak başladı. Bektaş, “Keşke bu anıt dikilmeseydi. Keşke eşi ve çocukları bu acıyı yaşamasaydı. 24 Ocak 1993’teki o bomba yüreklerimizi dağladı, hepimizi yas içinde bıraktı. “Uğur Mumcu bugün de yolumuzu aydınlatmaya devam ediyor” dedi.

Konuşmaların ardından katılımcılar Mumcu anısına açılan deftere fikirlerini yazarak anıtına kırmızı karanfiller bıraktı.

YKSM’de “Bizi Unutma”

Karabağlar Belediyesi de Mumcu’yu “Adalet ve Demokrasi Haftası” kapsamında düzenlediği tiyatro oyunuyla anacak. 25 Ocak Perşembe günü Tiyatro Sanatçıları Levent Üzümcü ve Orhan Aydın “Bizi Unutma” oyunuyla seyirci karşısına çıkacak. Yıldız Kenter Kültür ve Sanat Merkezi’nde (YKSM) sahnelenecek oyun saat 20.00’de başlayacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu