Ekonomi

Valley National Bancorp Haksız Olumsuz Duygularla Karşı Karşıya – Citi Analizi

Valley National Bancorp (VLY) hisseleri, New York Community Bancorp’un (NYCB) Çarşamba günü 2023’ün dördüncü çeyreğine ilişkin beklenenden düşük faydalar açıklamasının ardından düştü. Ancak Citi’deki analistler olumsuz tepkinin haksız olduğunu düşünüyor.

Nötr tavsiyelerini sürdüren ve VLY hisseleri için 11 dolar hedef fiyat belirleyen analistler, son dönemde Silikon Vadisi’nde teknoloji sektöründe yaşanan sorunlar ve ardından mevduatların çekilmesinden kaynaklanan endişelere rağmen mevcut durumun farklı ve buna özel olduğunu söyledi. durum.

Bankacılık sektörü hisselerinin fiyatlarındaki hızlı düşüşün genellikle finansal piyasada sıkıntının artmasına yol açtığını, bunun da mevduat faizlerinde artışa ve değerleme katsayılarında düşüşe yol açabileceğini kabul ediyorlar. Ancak VLY’nin hisse senedi fiyatındaki mevcut düşüşü bu olağan gidişatı takip etmeyen bir olay olarak görüyorlar.

Ayrıca analistler, yüksek mevduat sertifikası oranları ve mevduat tutma teşvikleri nedeniyle New York’ta mevduat maliyetinin kısa vadede bir miktar artabileceğini öngörüyor. Ancak, bu pazar segmentindeki değerlemelerde hafif bir düşüş olmasına rağmen, bölgesel bankalara ilişkin genel olumlu görünümleri devam ediyor.

Hisse başına 9,12 $ gibi düşük bir seviyeye ulaştıktan sonra VLY’nin hisse senedi fiyatı bir miktar toparlandı ve şu anda Doğu Saati ile 12:00 itibarıyla %5,6 düşüşle 9,85 $ seviyesinde işlem görüyor.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu