Haber

Van sahil yolunda asfalt çalışmaları başladı

Van sahil yolunda asfalt çalışmaları başladı

Asfalt kaplamada uluslararası yollarda kullanılan Big MultiPlex Ski cihazı da ilk kez kullanılıyor.

VAN – Van Büyükşehir Belediyesi’nin itibar projelerinden biri olan Sahil Yolu Projesi adım adım tamamlanıyor. Sıcak asfalt seriminin başladığı sahil yolunda hummalı bir çalışma yürütülürken, çalışmalarda teknolojik cihazlardan da yararlanılıyor.

Van Büyükşehir Belediyesi’nin itibar projelerinden biri olan ve sahil kesimini cazibe merkezi haline getirerek şehre değer katacak sahil yolu ve 1100 dönümlük rekreasyon alanında ekipler aralıksız çalışıyor. 100’lerce araç ve çalışanla hummalı bir çalışmanın yürütüldüğü sahil yolunda da sıcak asfalt serimine başlandı. Tamamı Van Büyükşehir Belediyesi idari iş gücü ile yürütülen sahil yolu çalışmalarında şu ana kadar 2,5 kilometrelik PMT serimi tamamlandı ve sıcak asfalt serimine başlandı. Asfalt çalışmalarında günde 600 metre serilmesi planlanıyor.

Ayrıca uluslararası yollarda kullanılan Big MultiPlex Ski cihazı da ilk kez sahil yolunun asfalt kaplamasında kullanılıyor. Asfalt finişerlerinin kontrol sistemine entegre edilen cihaz, virajlarda esnek kullanım ve uzun düzgünsüzlüklerin düzeltilmesi sayesinde olası kod farkı hataları ortadan kaldırılmıştır.

Vatandaşları Van Gölü’nün eşsiz doğası ile buluşturacak ve kıyı kesimini cazibe merkezi haline getirecek mega proje kapsamında 30 metre genişliğinde sahil yolu, 9 bin metre bisiklet ve yürüyüş yolu, oturma alanları, seyir terasları , çeşmeler, kuş gözlem noktaları, ahşap yürüyüş ve bisiklet yolları, sporve çocuk oyun alanları, otoparklar, çevre düzenlemesi, yeşil alanlar, aydınlatma, mescitler ve lavabolar.

Ekolojik belediyecilik anlayışıyla hayata geçirilen projede, bölgedeki sazlıklar ve doğal yaşam alanları da korunarak, kentin en büyük maliyeti olan Van Gölü’nün doğası korunuyor. Üç merkez ilçeyi sahilde buluşturan proje kapsamında park çalışmalarını sürdüren ekipler, yeşillendirme ve çevre düzenleme çalışmalarını sürdürürken, 3 bin 500 metrelik ahşap yürüyüş yolu, ahşap korkuluklar, seyir terasları ve dinlenme alanları inşa ediyor.

Büyük bir titizlikle yapılan yol ve mesire alanı çalışmalarının sonbahara kadar tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunulması hedefleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu