Ekonomi

DeFacto’dan yenilikçi ve sürdürülebilir koleksiyon

DeFacto, atık kimyasallar veya pomza taşları kullanmak yerine daha sürdürülebilir olan Wiser Wash yöntemiyle ürettiği kot pantolon ve t-shirt seçeneklerini bir araya getiriyor.

DeFacto’dan yapılan açıklamaya göre, küresel moda markası DeFacto, sürdürülebilirlik yaklaşımı doğrultusunda dokumanın vazgeçilmezi olan jean pantolonların üretim teknolojisine daha sürdürülebilir Wiser Wash prosedürünü ekledi. Buradan hareketle doğa dostu DeFacto x Wiser Wash koleksiyonundaki kot pantolonlar Wiser Wash yöntemiyle üretilecek.

Suyun ve diğer doğal kaynakların her geçen gün hızla tükendiği ve tükendiği dünyamızda, Wiser Wash sistemi kot pantolonların yıkanma sürecinde su tüketimini önemli ölçüde azaltıyor. Geleneksel prosedürlere göre çok daha çevreci olan Wiser Wash prosedürü sayesinde kotları beyazlatmak için normalde 16 litre su gerekirken, bu formülle kot yıkamak sadece bir bardak suya indirgeniyor.

Böylece Wiser Wash sayesinde su tüketiminde yüzde 80 tasarruf sağlanırken, iklim değişikliğinin etkileri yüzde 59 oranında azaltılıyor.

Çevre dostu koleksiyonda kadın ve erkeklere yönelik çalışmalar yer alıyor.

DeFacto’nun su tasarrufunun önemine dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak amacıyla 22 Mart Dünya Su Günü’nde modaseverlerle buluşturduğu ekolojik ve doğa dostu DeFacto x Wiser Wash koleksiyonu kot pantolon ve tişörtlerden oluşuyor.

14 kesim erkek ve 10 kesim kadın parçalarından oluşan DeFacto x Wiser koleksiyonu, sürdürülebilir bir yöntemle üretilen jean pantolonlar ile yeşil ve mavi renklerde t-shirtlerden oluşuyor.

narlidere-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu