Teknoloji

Elon Musk Twitter’ı bir öğrenciyi yenemediği için mi satın aldı?

Elon Musk’un Twitter’ı satın almasının üzerinden bir yıldan fazla zaman geçti. Ancak Musk’ın neden Twitter’ı satın almak istediğine dair hala net bir fikrimiz yok. Bu konu üzerine yazılan yeni bir kitaba göre, Twitter’da bir üniversite öğrencisinin özel jetini takip etmesiyle ilgili tartışmalar, milyarderin Twitter hisseleri satın alarak sosyal medya platformunu ele geçirmesinin en önemli tetikleyicisi oldu.

Bloomberg tarafından yayınlanan ve Musk’ın satın alma sürecini anlatan Battle for the Bird’den bir alıntıda, “Musk ayrıca Agrawal’a (o zamanki Twitter CEO’su) özel uçağını takip eden bir Twitter hesabının kaldırılması için dilekçe verdi. Milyarder, Agrawal “Talebinin reddedilmesinden kısa bir süre sonra , Twitter hisselerini satın almaya başladı” dedi.

Yeni kitap, artık X olarak bilinen Twitter’da son birkaç yıldır yaşanan güç mücadelesinin ayrıntılı bir incelemesini içeriyor. Kitap, Musk’ın sosyal medya platformunu 44 milyar dolara satın almasında kişisel şikayetlerinin önemli bir rol oynadığını doğruluyor gibi görünüyor.

Musk, Twitter’ı satın almasının ana nedeninin “ifade özgürlüğü” olduğunu belirtiyor ancak milyarder CEO olmadan önce, kavgalı olduğu bir üniversite öğrencisini aktif olarak susturmaya çalışıyordu. Kitabın yazarı Kurt Wagner’in attığı tweet’e göre Elon Musk’un özel jetini takip eden bir Twitter hesabı var. @elonjetsorusu, Musk’un şirkette hisse satın almaya başladığı Ocak 2022’de milyarderin aklındaydı.

Yaklaşık bir yıl sonra Musk’un satın alma işlemi tamamlandı ve @elonjet’in platforma erişimi engellendi . Hesabın arkasındaki öğrenci Jack Sweeney, Musk ve Taylor Swift özel jetlerini takip ederken Ünlü bir üniversite öğrencisi. Sweeney yalnızca halka açık uçuş bilgilerini paylaşıyor, ancak ünlüler kelimenin tam anlamıyla ondan nefret ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu