Haber

Erdoğan: Ben muhasebeci değilim, ekonomistim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TOBB İkiz Kuleler’de düzenlenen ‘TOBB Hizmet Erdem Belgesi Takdim Töreni’ne katıldı.

Seçimlerle ilgili açıklama yapan Erdoğan, “Ne yaptıysak birlikte yaptık, birlikte sırt sırta yürüdük” dedi. CHP’li milletvekili sayısına ilişkin de konuşan Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu “Muhasebe uzmanıyım diye övünenler, ellerindeki 40 milletvekili arasındaydı. Ben muhasebeci değilim, iktisatçıyım” diyerek eleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

Ne yaptıysak beraber yaptık, beraber yürüdük, sırt sırta. Ekonomimize saldıranları hep birlikte püskürttük. Türkiye’yi her yıl ortalama yüzde 5,5 birlikte büyüttük. 60 yıldır milletimizin hayali olan Türkiye’nin otomobili TOGG’u sizlerin katkılarıyla gerçeğe dönüştürdük. 21 yıla damgasını vuran bu eşsiz başarı öyküsünü kamu ve özel sektör işbirliği ile birlikte yazdık. Bundan sonra yolumuza birlikte devam edeceğiz. Farklı hesapları olanların aramızda olmasına asla izin vermeyeceğiz. Ülkemizin sorunlarına ortak akılla çözüm arayacağız. Türk Yüzyılını hep birlikte inşa edeceğiz.

Meclis kısmı 14 Mayıs’ta, Cumhurbaşkanlığı seçimi ise 28 Mayıs’ta tamamlandı. Yüzde 90’a varan bir katılım oldu. Seçim sonuçlarının bir kez daha hayırlara vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum. Tercihini sandıkta ifade eden her bir vatandaşımıza teşekkür ediyorum. Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızı da yüksek katılım oranlarından dolayı tebrik ediyorum. Elbette seçim sürecini tüm yönleriyle uzun uzadıya değerlendireceğiz. Ülke olarak bir baht tercihi yaşadığımızın hem anlam hem de sonuçları itibariyle farkındayız. Tıpkı 15 Temmuz gecesi olduğu gibi, hain baskınları gördü ve iradesine sahip çıktı. Ülkemiz için hayal kuran her vatandaş bu seçimin galibidir. Tüm provokasyonlara rağmen bu seçimin kazananı hepimiziz. Anadolu irfanı siyaset mühendisliğine bir kez daha galip geldi, kazanan Türk milleti oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu