Haber

Hilmi Daşdemir: Ekrem İmamoğlu kendi kariyerinin peşinden gitti

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinin ardından Cumhuriyet Halk Partisi’ne ‘değişim’ çağrısı yapan İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, bir süredir beklenen açıklamayı bugün yaptı.

CHP’nin genel başkan adayı olduğu iddia edilen İmamoğlu, “Kendimi İstanbul’a mühürlü görüyorum”İBB adaylığını resmen açıkladı.

Bu açıklamaların ardından İmamoğlu, Kılıçdaroğlu karşısında pes etti.

Ensonhaber YouTube kanalında yayınlanan “Gündem Özel” programına konuk olan Kamuoyu Araştırmacısı Hilmi Daşdemir, İlker Koç’un sorularını yanıtladı.

“İmamoğlu yeni hikaye yazamadı”

Daşdemir, Ekrem İmamoğlu’nun yeni hikaye yazamayacağını belirterek, İstanbul’un kaynaklarını kendi çıkarı için kullandığını söyledi.

“İstanbul’un kaynaklarını kendisi için kullandı”

Hilmi Daşdemir’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanlığını tek amacı olarak gördü. İstanbul’un kaynaklarını onun için kullandı. Bunun için harika PR çalışmaları yaptı. Seçimde Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte yenildiler, sadece Kılıçdaroğlu yenilmedi. Ancak bu yenilgiden sadece Kemal Kılıçdaroğlu’nu sorumlu tutmak istediler. Cumhurbaşkanlığı için uğraşmasına rağmen makam sahibi o makamı göstermedi.

“Başarı hikayelerinin arkasında her zaman cesaret vardır”

Siyasette temeliniz yoksa güçlü bir argüman da üretemezsiniz. Bir iddianız varsa ortaya çıkarsınız ve tüm dünya sizin ne kadar yiğit olduğunuzu görür. Başarı hikayelerinin arkasında her zaman bir yürek vardır. Bunu gösteremezsen bu işlere giremezsin. Soyunursan, böyle bir adım geri atarsın.

“Ekrem İmamoğlu bu yükün altında ezildi”

Oy verme davranışı manevi bir davranıştır. Ancak böyle zigzaglar çizerseniz, güven uyandıran bir duruşunuz yoksa seçmen belediye başkanı değildir diyor, başka maceralar peşinde koşuyor. Bu küresel şehrin lideri olacaksanız, onu kaldırabilmeli ve taşıyabilmelisiniz. Ekrem İmamoğlu taşıyamadı. Ekrem İmamoğlu bu yükün altında ezildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu