Haber

İSTOÇ’ta gasp ve silahlı saldırı sonrası tutuklandılar

Bağcılar’daki İSTOÇ ticaret merkezinde aynı masada oturdukları kişileri gasp ettikten sonra havaya ateş ederek kaçan iki şüpheli tutuklandı. Şüphelilerin olay yerinden kaçtığı anlar güvenlik kameralarına kaydedildi.

12 Ekim günü saat 15.00 sıralarında Bağcılar’daki İSTOÇ ticaret merkezinde silah sesleri duyulması üzerine İstanbul Emniyet Müdürlüğü olay yerine giderek inceleme başlattı. Soruşturmada şüphelilerin olay öncesinde 5 kişiden alacaklarıyla ilgili sorunlarını tartıştıkları öğrenildi. Daha sonra iş yerine gelen silahlı kişilerden birinin, aynı masada oturan A.İ.S ile UCS’den para almak istediği, cep telefonlarını ise üzerlerinde para olmadığı için çaldığı, Şüpheli kişiler olay yerinde havaya ateş açarak araçla kaçtı. Olayın ardından şüpheli kişilerin ticaret merkezinden kaçtığı anlar güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

Ateş açtığı tespit edilen 2 şüpheli tutuklandı

Şüphelilerin yakalanması için başlatılan çalışmalar sırasında, tabancayla ateş açtığı tespit edilen şüpheliler YES ve Ş.U, yakalanarak gözaltına alındı. Şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından ‘kasten yaralama’, ‘mala zarar verme’ ve ‘ruhsatsız silah taşıma’ suçlarından adliyeye sevk edildi. Şüpheliler nöbetçi hakimlik tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. – İSTANBUL

golmarmara-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu