Haber

Lübnan’da çatışmalarda hayatını kaybeden Hristiyan için cenaze töreni düzenlendi

CEBEL Lübnan’ın Kahale kasabasında 9 Ağustos’ta Hizbullah milisleriyle çıkan çatışmada hayatını kaybeden Hıristiyan Fadi Beccani için cenaze töreni düzenlendi.

Cenaze töreni, çatışmaların yaşandığı Lübnan’ın Cebel eyaletine bağlı Kahale kasabasındaki Antoine Kilisesi’nde düzenlendi.

Beyrut-Şam ana yolu üzerindeki Antoine Kilisesi önünde toplanan bazı silahlı kişiler, uzun süre ateş açtı.

Kilisede düzenlenen cenaze törenine Lübnan’daki Hristiyan siyasi partilerin temsilcileri, bölge halkı ve Beccani’nin yakınları katıldı.

Törenin ardından Beccani’nin naaşı Kahale kasabasındaki mezarlığa defnedildi.

Çatışmada hayatını kaybeden iki kişiden biri olan Hizbullah mensubu Ahmed Ali Kassas için dün Beyrut’un Dahiyya bölgesinde cenaze töreni düzenlendi.

Kahhale’deki çatışma

Hizbullah, 9 Ağustos’ta yaptığı açıklamada, ülkenin doğusundaki Bekaa bölgesinden başkent Beyrut’a gitmekte olan Kahala bölgesinde kendisine ait bir TIR’ın kazara devrildiğini söyledi.

Hizbullah’ın ezeli rakibi Hristiyan Lübnan Güçleri Partisi’nin faaliyet gösterdiği Kahale bölgesi sakinleri, kamyona ve yüküne el koymak istedi ve çatışma çıktı.

Çatışmada Hizbullah üyesi Ahmed Ali Kassas ve Kahale sakini Fadi Beccani hayatını kaybetti.

Lübnan Başbakanı Najib Mikati, Lübnan Genelkurmay Başkanı Joseph Awn ile birlikte Kahale bölgesindeki olayı yakından takip ettiklerini belirtti.

Lübnan ordusu da devrilen Hizbullah’a ait tırın “mühimmat” yüklü olduğunu açıkladı.

haberkirikhan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu