Yaşam

Orkestra ‘Her Çocuğa Sanat’ Projesiyle Ankara’da Kuruldu

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB)’nin ‘Her Çocuk İçin Sanat’ projesi kapsamında sosyo-ekonomik açıdan dezavantajlı bölgelerden seçilen 100 çocuğa saz ve ses eğitimi verildi. Çocuklar ve Sanatseverler Topluluğu’nun katkılarıyla hayata geçirilen proje kapsamında kurulan orkestra ilk konserini verdi.

ABB Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı Aile Yaşam Merkezleri Şubesi’ne bağlı Altındağ Gençlik Merkezi’nde 29 Ekim 2022 tarihinde başlatılan Her Çocuğa Sanat projesi kapsamında sosyo-ekonomik açıdan dezavantajlı bölgelerden seçilen 100 çocuğa keman, çello ve koro eğitimi verildi. Ofis. Eğitimlerin ardından kurulan orkestra ilk konserini Gazi Üniversitesi Konser Salonu’nda verdi.

Program hakkında bilgi veren Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanı Serkan Yorgancılar, “Her Çocuğa Sanat projesini başlattık. Çocuklarımız öğrendikleri eğitimleri uzun bir eğitim döneminin ardından hayata geçirecekler. Biz de desteğimizi göstereceğiz.” sanat, kültür ve edebiyat çok keyifli ve keyifli bir katılımla.”

Her Çocuğa Sanat projesi kapsamında kemal, çello ve koro dersleri alarak ilk kez sahneye çıkan çocuklar duygularını şu sözlerle dile getirdiler:

-Zeynep Suna:“10 yaşındayım. Sahneye çıkacağım için hem çok mutluyum hem de heyecanlıyım. Hocalarıma çok teşekkür ederim, bildiğim her şeyi onlar sayesinde öğrendim.”

-Ada Solmaz:“9 yaşındayım. Keman çalmayı öğrendim. Şarkılara göre dans ettik.”

-İkra Özü:“11 yaşındayım. Çok heyecanlıyım, sömestr boyunca öğrendiklerimizi burada sergileyeceğiz. Duygularımı anlatamam, kalbim küt küt atıyor. Hocalarıma çok teşekkür ediyorum. Çalmak çok güzel bir duyguydu.” keman.”

-Yiğit Saygun:“12 yaşındayım. Bugün konserimizde öğrendiklerimizi seyirciye çalacağız. Çok heyecanlıyım.”

Kaynak: ANKA / Kültür Sanat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu