Haber

Kurbanlık seçerken ineğin saldırısına uğradı: Allah devletimizi korusun

Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ameliyata alınan hastayı ziyaret eden Başhekim Doç. Dr. Remzi Sarıkaya, Uygur’un ayağındaki kırık nedeniyle hastaneye kaldırıldığını söyledi.

“BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ”

Bölgede hayvancılığın yaygın olduğunu ve bu tür olaylarla her zaman karşılaştıklarını belirten Sarıkaya, ” Bu hasta da hızlı ve aktif bir nakil sürecinin ardından hastaneye ulaştı. Bahçesaray yolu hem çok uzak hem de çok engebeli. Bu nedenle sıklıkla helikopterle hasta transferleri alıyoruz. Bu hasta da ambulans helikopterle geldi. Ameliyat başarıyla gerçekleştirildi. Sağlığı iyi, bir an önce taburcu olmayı planlıyoruz. Hastamızın ambulans helikopterle hızlı bir şekilde hastaneye transferi ve başarılı tedavisi sonucunda hastamızın taburcu edilmiş olması bizleri sevindirmiştir.dedi.

Kurbanlık almak için gittiği köyde ahırdan çıkarken bir hayvanın saldırısına uğradığını ifade eden Uygur, yaralandığı andan itibaren kendisiyle ilgilenen sağlık görevlilerine teşekkür etti.

“DEVLETİMİZDEN ALLAH RAZI OLSUN”

Hayvanın saldırısı sırasında bacağının kırıldığını ifade eden Uygur, şunları söyledi:

“Hayvan zinciri kırdı ve bana saldırdı. Boynuzu ile göğsüme vurdu ve o anda yere düştüm. Yüzüme vurmak üzereyken ayağa kalktığımda bacağım kırıldı. Oradakiler hemen ambulans çağırdı.10 dakika sonra ambulans geldi ve beni hastaneye götürdü.Buradaki ilk müdahalemden sonra helikopter istendi.Helikopterle hastaneye götürdüler.Burada doktorlar beni hızlıca ameliyata aldılar.Allah rahmet eylesin. devletimizden, doktorlarımızdan ve sağlık görevlilerimizden memnunuz.”

Van’ın Bahçesaray ilçesinde 16 Haziran’da hayvan saldırısı sonucu bacağı kırılan Uygur, ilçede yapılan ilk müdahalenin ardından ambulans helikopterle Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

haber-bolvadin.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu