İş

Marmaris Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında toplu sözleşmeye ek protokol imzalandı.

Marmaris Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında toplu sözleşmeye ek protokol imzalandı. Belediyede çalışan ekip personelini kapsayan toplu sözleşmede belirtilen yüzde 49,25’lik zamma ek olarak 4500 liralık oranlı artış yapıldı.

Geçtiğimiz temmuz ayında, Marmaris Belediyesi ile Belediye-İşçi Sendikası arasında 3 yılı kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı. Ülkede kötüleşen ekonomik koşullar nedeniyle ekip çalışanlarını kapsayan toplu sözleşmeye ek protokol imzalandı. Daha önce imzalanan toplu sözleşmede belirtilen yüzde 49,25’lik zamma ek olarak 4 bin 500 liralık artış sağlandı. İmzalanan protokolle ortalama asgari maaş, ikramiye, sosyal haklar, izin bedeli gibi yan ödemeler dahil 34 bin 529 lira oldu.

BELEDİYE BAŞKANI OKTAY İSTEKLERİ KABUL ETMEDİ

Ek protokolü, Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay ile Belediye – İşçi Sendikası Muğla Şube Başkanı Seçkin Akbay imzaladı. İçmeler Belediyesi Hizmet Binası’nda düzenlenen törende konuşan Birlik Şube Başkanı Akbay, ekonomik krizin herkesi etkilediğini belirterek, “Toplu iş sözleşmesinde memurlara zam oranı öngörmüştük. Ancak hayat pahalılığının artmasının ardından” dedi. Enflasyon oranları ve Belediye Başkanımıza gelerek bize destek vermelerini istedik. Belediyelerden de bize destek vermelerini istedik.” O dönemde maddi sıkıntı yaşadığını belirterek, ‘Seni kırmayacağım, elimden geleni yapacağım’ dedi. Sonuç olarak sözleşme uzatıldı. Kendisine ve ekibine teşekkür ediyoruz” dedi.

“ŞARTLARI ONAYLAMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Belediye Başkanı Mehmet Oktay, ülkedeki ekonomik durumun bireyler kadar kurumları da etkilediğini belirterek, “Verdiğimiz tüm hizmetlerde sürekli değişen rakamlar kaçınılmaz olarak hepimizi zorluyor. Yüzde 49,25’lik artış oranının üzerine, Ayrıca 4 bin 500 liralık ek zam sağlayarak memur maaşlarıyla aradaki farkı kapatmaya çalıştık.” “Şunu açıkça söyleyebilirim; geldiğimiz günden bu yana koşullarınızı olabildiğince güzel ve olumlu hale getirmeye çalıştık. Bugün de bu anlayışla ek protokolü imzalıyoruz. Hepimize hayırlı olsun” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu