Haber

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Ankara’da konuştu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Uzlaşmanın yeri Başkent Ankara’nın tarihi mirası ve emanetleridir. Altından kalkamayacağımız, baş edemeyeceğimiz hiçbir sorun yoktur. Sürekli erteleyerek, sürekli görmezden gelerek ulaşacağımız hiçbir yer yoktur. ihmal ve iradesizliğin pençesine düşmek de mümkündür.” Bağımsızlığımızın ve gelecekteki haklarımızın, kriz heveslileri, krizden çıkar sağlayan yozlaşmış zihniyetler, heyecan ve iştah sahibi hırslı insanlar tarafından heba edilmesine izin veremeyiz. Türkiye’yi uçurumdan uçuruma sürükleyin” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara’da düzenlenen “Seçmen İletişim Merkezi Açılış Töreni”ne katıldı. Bahçeli şunları söyledi:

“50 GÜN SONRA YAPILACAK YEREL YÖNETİM SEÇİMLERİNDE ANKARA’NIN BULUNMASINI HEDEFLİYORUZ”

“50 gün sonra yapılacak Yerel Yönetim Seçimlerinde Ankara’yı prangalardan kurtarmayı hedefliyoruz. Elbette başarı dışında ikinci bir seçeneğe de kapalıyız. Misyon ve sorumluluk anlayışımızla adımlarımızı sağlam atıyoruz, Biz iş, erdem ve hizmet belediyeciliği kurmayı, yozlaşmayı ve deforme olmayı hedefliyoruz Eskimiş, değersizliğe ve dedikoduya gömülmüş belediyecilik anlayışının terk edilmesini istiyor, kararlılık ve inançla çalışıyoruz. Bu uğurda, Gerçekten Millet Bizimdir, Türkiye Bizimdir, Ankara Bizimdir, Türkiye Bizimdir. Ayrım yapmadan, ayrım yapmadan, tüm kalbimizle, ruhumuzla, hem Ankara için hem de Türkiye için çalışacağız. İkisi için de çalışacağız. Ankara ve Türkiye Yıllardır kırılan umutları telafi ederek başkentimizin küllerinden yeniden doğacağına inanıyoruz.

“ANKARA’NIN HIZINI YAVAŞLAYANLARLA OYNAMA DURUMUMUZ YOK”

Geçmişi bugününü garanti etmeyenlerin son kullanma tarihi geçmiş, raf ömrü dolmuştur. Artık Ankara’nın temposunu yavaşlatanlarla oyalanacak durumda değiliz. Yavaş yavaş şehrimizin enerjisini sömürenlerin gerçek yüzü ortaya çıktı. Cumhuriyetin yeni yüzyılında kutup yıldızı gibi parlamasını, milli birlik ve kardeşliğin örneği olmasını dilediğimiz başkentimiz hak ediyor ve hak ediyor; Tarihine, kültürüne ve toplumsal dokusuna yakışan bir konuma ulaşmak misyonumuzdur.

“BEŞ YILDIR ANKARA’YA ÇİVİ ÇEKİLMEDİ”

Düne kadar CHP’den vazgeçmeyen, hatta partimizin CHP’ye benzediği iftirasını atacak kadar hayatın ve siyasetin gerçeklerinden kopup, partiyle siyaset yapanlar için ciddi bir ahlaki yanılgıdır. Son beş yıldır CHP’de heyecan ve belediye başkanı ya da aday olma heyecanı var. Bu ikiyüzlü siyaset anlayışı Ankara’ya içtenlikle hizmet etmektedir; Şeşemini unvanını dürüst ve ehil bir şekilde taşıması mümkün değildir. Üstelik Ankara’da son beş yıldır çivi çakılmadı. Altyapı sorunu hiçbir zaman çözülmedi. Kutuplaşma ve kaostan başka bir şey görülmedi. Yollar, köprüler, tüneller kaderine terk edildi. Ulaşım hizmetleri aksadı ve trafik yoğunluğu daha da arttı.

“BAY TURGUT ALTINOK BİR MESLEKÇİ VE ANKARA SEVGİLİDİR”

Büyükşehir Belediyesi Lider Adayımız Sayın Turgut Altınok’tur. Sayın Altınok bir profesyonel ve Ankara aşığıdır.

Gölbaşı’ndan Etimesgut’a, Polatlı’dan Ayaş’a, Kalecik’ten Keçirören’e, Kahramankazan’dan Yenimahalle’ye, Sincan’dan Beypazarı’na, Çankaya’dan Mamak’a, Çamlıdere’den Çubuk’a, Elmadağ’a Cumhur İttifakı Ankara’nın tamamına damgasını vuracak. Evren’den Evren’e, Güdül’den Haymana’ya, Akyurt’tan Bala’ya, Altındağ’dan Nallıhan’a, Kızılcahamam’dan Pursaklar ve Şereflikoçhisar’a. Elbette başaracağız, birlikte başaracağız.

“AŞAMAYACAĞIMIZ VE AŞAMAYACAĞIMIZ HİÇBİR SORUN YOK”

Bizce uzlaşının adresi büyük Türk milletinin kutlu varlığıdır. Uzlaşmanın temeli, başkent Ankara’nın tarihi mirası ve kalıntılarıdır. Üstesinden gelemeyeceğimiz, aşamayacağımız hiçbir sorun yoktur. Sürekli erteleyerek, sürekli görmezden gelerek, aynı zamanda ihmal ve iradesizliğin pençesine düşerek varabileceğimiz bir yer yoktur, mümkün değildir. Kriz heveslilerinin, krizlerden çıkar sağlayan yozlaşmış zihniyetlerin, Türkiye’yi uçurumdan uçuruma sürükleme şevki ve iştahına sahip hırslı kişilerin, istiklal ve istikbal haklarımızı heba etmesine izin veremeyiz. Cumhuriyet ve Cumhuriyet sahiplenilirse, devlet ile millet arasında uyum tam olarak sağlanırsa, bunun ana kaynağı, tek nedeni, altın payı Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne aittir. “Çok şükür devlet hayatındaki çatışan sesler yatıştı, karar alma süreçleri seri hale geldi, kuvvetler ayrılığı netleşti, çok başlılık dönemi sona erdi, bürokratik oligarşinin önü kesildi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu